Dünyanın En Zengin Ceolar’ı Sabah Kaçta Uyanıyor?

/ 6 Ekim 2017 / 115 / yorumsuz
Dünyanın En Zengin Ceolar’ı Sabah Kaçta Uyanıyor?

Çalışmanın iş dünyasında başarılı olunabilmesi açısından oldukça önemli olduğu yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Fakat yapılan bazı araştırmalara göre iş dünyasında başarılı olunabilmesi açısından 24 saatlik zaman diliminin de çok iyi düzeyde kullanılması gerektiği de gözlemlenmiştir. Özellikle rakiplerinizden geri kalmamanız açısından uzmanların da belirttiği üzere güne erken başlamanız gerekmektedir. Dünyanın en zengin ceoları ise, bu ayrıntıya önem vermiş ve bu sayede bugün dünya teknoloji devleri listesinde yer almaya hak kazanmışlardır.

İşte Dünyanın En Zengin Ceoları’nın Güne Başlama Saatleri;

Apple Firmasının Ceosu Tim Cook

Dünyanın en önemli teknoloji firmalarından apple firmasının ceosu Tim Cook hergün sabah 03:45’te uyanmakta, 04:30’da e-mail göndermekte ve 05:00’da ise sabah sporunu yapmaktadır. Bugün dünyanın en zengin işadamları listesinde yer alan Tim Cook, ofiste mesaiye ilk başlayıp son çıkan isimdir.

Apple Firmasının Kurucusu Steve Jobs

2011 yılında yaşama vede eden Apple firmasının kurucusu olan ünlü işadamı Steve Jobs’ta en erken uyanan isimler arasında yer almaktadır. Steve Jobs hergün mesaiye sabah 06:00’da başlamaktaydı.

Twitter’in Ceosu Jack Dorsey

Dünyanın en kaliteli sosyal paylaşım sitelerinden biri olan twitter’in ceosu Jack Dorsey ise güne 05:30’da başlamakta ve sabah sporunun ardından mesaiye başlamaktadır.

Virgin Group Kurucusu Ve Başkanı Richard Branson

Richard Branson güne 05:45’te başlamakta sabah sporunun ardından mesaiye başlamaktadır.

Yahoo’nun Eski Ceosu Marisa Mayer

Yahoo firmasının eski ceosu olan ünlü iş kadını Marisa Mayer iş hayatında yakaladığı başarının sırrını ise günlük olarak yalnızca 4 saat uyku alması olarak belirtmektedir.

Pepsi’nin Ceosu Lasra Nooyi

Dünyanın en zengin firmalarından biri olan pepsi’nin ceosu olan Lasra Nooyi ise, sabah saat 04:00’da uyanmakta ve 07:00’da ise ofiste en erken işe başlayan isim olmaktadır.

General Motors’un Ceosu Mary Barro

Mobil teknoloji devlerinden biri olan Genaral Motors firmasının ceosu Mary Barro sabah 06:00’da uyanmaktadır.

Storbucks’un Eski Ceosu Howard Schultz

Teknoloji alanında elde ettiği başarılarından ötürü adından sıklıkla söz ettiren Howard Schultz ise sabah 06:00’da mesaiye başlamaktadır.

AOL Ceosu Tim Armstrong

AOL firmasının ceosu olan Tim Armstrong sabah 05:00’da uyanmaktadır. Diğer ceolardan farklı olarak Tim Armstrong aracının şöförü tarafından kullanılması sayesinde yolda çalışmalarına devam etmektedir.

Kısa süreler içerisinde kariyerlerinde zirva noktasına ulaşmayı başaran dünyanın en zengin ceoları, başarının en önemli sırlarından biri olarak güne erken başlamak olduğunun altını çizmektedirler. Pratik zekaları, çalışmaktan zevk almaları sayesinde dünyanın en zengin işadamları listesinde yer alan ünlü ceolar, iş dünyasında başarılı olunabilmesi açısından 24 saatlik zaman diliminin mümkün olduğu kadar iyi bir biçimde kullanılması gerektiğini ve günlük olarak yapılması gereken işler hakkında mutlak olarak bir plan hazırlanması gerektiğini belirtmektedirler.