Büyük dosyalar nasıl ücretsiz gönderilir?

/ 27 Mayıs 2018 / 33 / yorumsuz
Büyük dosyalar nasıl ücretsiz gönderilir?

Büyük dosyaları ücretsiz gönderme: Büyük dosyalar göndermenin en kolay yolu

E-posta internetin talepleri altında gıcırdandı ve hiçbir şey dosya göndermekten daha açık değil. Evet, birkaç fotoğrafınızı kolayca gönderebilirsiniz, ancak ses veya videoya geçtiğinizde mücadele edeceksiniz. Hatta Gmail bile 50MB’lik bir zorluğa sahip.

Peki, büyük dosyaları çevrimiçi nasıl gönderirsiniz? Peki, birilerine bir kerelik veya düzenli olarak dosya göndermek isteyip istemediğinize bağlı olarak bunu yapmanın iki yolu vardır.

Bunu biraz daha kırmak için, ücretsiz bulut depolama alanınızı büyük dosyalarla doldurmak istemiyorsanız – ve sonra bunları silmek için zaman harcayın – daha sonra, bir kerelik dosyalar için araçları kullanmanız daha iyi olur. Öte yandan, önemli dosyalarınız zaten bulutta bulunuyorsa veya uzun bir süredir biriyle birlikte çalışmak istiyorsanız, Dropbox, Microsoft OneDrive ve Google gibi yerleşik araçlarla oluşturulan araçları kullanarak daha iyi durumdasınız demektir. sürün.

Büyük dosyalar nasıl gönderilir: Bir kerelik bir şey olarak

Büyük bir dosya yükleyebilmenizi, bir bağlantı almanızı ve ardından bunu alıcınıza iletmenizi sağlayan bir dizi web sitesi vardır. Bu, bir kişiye doğrudan bir parsel yollamak gibi daha az ve daha çok kendi boş zamanlarında toplamak için iletişim için güvenli bir yerde bir parsel bırakarak gibi.

Fakat hangisi? Eğer bunu gerçekten bir kerelik bir şey yapmak istiyorsan, kayıt yaptırmana bile gerek yok. WeTransfer , bunun için 2GB’a kadar olan dosyaları karşıya yüklemenizi sağlayan iyi bir seçenektir. Sadece 20 kişiye kadar olan e-posta adreslerini girmeniz yeterlidir ve bağlantınız, yüklemeden sonra bir hafta boyunca geçerli olan her bir kişiye gönderilecektir.

2GB yeterli değilse, Anywhere Gönder bir göz atmaya değer. Tarayıcıya 4GB’a kadar bir dosya, Outlook eklentisi veya Chrome uzantısı ile 10GB ve Android / iOS uygulamaları aracılığıyla 20 GB’lık bir dosya gönderebilirsiniz. Web versiyonuna bağlı kalırsanız kayıt olmanıza gerek yoktur.

Gizlilik ve güvenliği her şeyden üstün tutarsanız , Mozilla’nın Firefox Send çözümüne bakmaya değer . Sadece send.firefox.com adresine gidin ve şifrelenmiş istemci tarafında 1GB’a kadar bir dosya yükleyebileceksiniz. Dosya daha sonra 24 saat içinde kendini imha edecek veya bir kere indirildikten sonra – hangisi önce gelirse – ve Mozilla’nın yüklenen veya indirilen dosyalara erişimi yok.

Dosyaları bir kişiden fazla kişiyle paylaşmayı düşünüyorsanız, birebir aktarım için kullanışlıdır.

Bir Cloud Storage Service kullanarak büyük dosyalar nasıl gönderilir?

Önemli dosyalarınızı yerel olarak değil de bulutta tutarsanız, önemli parçaları ve parçaları doğrudan konuklarla paylaşmanız için iyi bir şans vardır. Dropbox , örneğin, dosyalarınızı üye olup olmadıklarını insanlarla paylaşmanızı sağlar. 2GB çevrimiçi depolama alanı, 16 GB’a kadar ekstra alan ve referandumlar sunuyor ve ödeme planları mevcut.

Google Drive için benzer bir hikaye , ücretsiz olarak daha fazla depolama alanı sunması hariç – zaten bir Google hesabınız varsa, yalnızca sizi bekleyen 15 GB boş alanınız var. Bir dosyayı bulut depolama hizmetinin web sürümünden paylaşmak için, onu seçip bir bağlantı oluşturmak için ataç simgesini tıklatın. Birinin sahip olduğu izinleri değiştirmek istiyorsanız, yani dosyanızı düzenlemelerine veya yorum yapmasına izin vermek istiyorsanız, açılır pencereden ‘Paylaşım ayarları’ düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Son olarak, OneDrive – Microsoft’un Dropbox ve Google Drive’a cevabı var. 5GB depolama alanıyla birlikte gelir ve dahili paylaşım düğmesiyle dosyaları kolayca yaymanızı sağlar. OneDrive’dan bir dosyayı paylaşmak için  , tarayıcınızda onedrive.live.com adresini açın ve istendiğinde oturum açın  . Ardından, göndermek istediğiniz dosyayı seçin ve Paylaş’ı tıklayın. Bağlantı’yı tıklatmadan önce, düzenlemeye izin verilip verilmeyeceğini ve bir şifre mi yoksa son kullanma tarihi mi ayarlanacağını seçebilirsiniz.