Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 131 0

Arçelik 3300 Türk Kahve Makinesi İnceleme

Arçelik 3300 Türk Kahve Makinesi Kahvenin o mükemmel kokusu bir de o harika tadına hayır diyebilecek çok az insan olduğunu düşünüyorum. Hele bir de Türk kahvesinin tadına varanlar bırakamayacak derecede bağımlısı oluyorlar. Kahvenin anavatanı 14. yüzyıl civarlarında Güney Habeşistan’da üretildiğine dair söylemler vardır. Ve Güney Habeşistan’dan da tüm dünyaya hızla yayılarak kullanılmaya başlandığı bilinmektedir. Kahveyi ister şekersiz, ister az şekerli, isterse de orta şekerli içen insanlar çeşitlilik göstermektedir. Kahve nasıl içilirse içilsin şuanda günümüzde kahve içmeyen çok az insana rastlamışızdır. Aslında birçok kahve yapma türü vardır. Ama aralarında bulunan Türk kahvesinin tadı çok ayrıdır. Türk kahvesinin tadının yanında diğer hazır kahvelere göre zararının olmaması açısından en çok tercih edilen kahve türüdür. Türk kahvesinin geleneksel olarak telve ile verilmesinden itibaren sempatikliliği kazanması çok da zaman almamıştır. Türk kahvesinin hazırlanışı açısından; iki kaşık kahve, insanın isteği doğrultusunda şeker ve bir miktar su ile yapılması da kolay bir yapılışı gözler önüne sermektedir. Türk kahvesinin belkide en çok sevilen yanı pişirme aşamasındayken çevreye yaydığı o mükemmel kokusudur.

Türk kahvesini seven kişiler için kahveyi yapmak oldukça basittir. Ama kahveyi bol köpüklü yapmak biraz uğraş gerektirir. Bu noktada da Arçelik’in piyasaya sunmuş olduğu kahve makinesi sayesinde hem istediğiniz kıvamda Türk kahvesine sahip oluyorsunuz hem de kahvenin üzerinde istenildiği gibi köpüklerin olmasına da kavuşmuş oluyorsunuz. Yine yapmanız gereken olay aynı şekilde uygulanıyor. Makinenin içine 2 kaşık kahveyi, isteğe göre şekeri ve istenildiği kadarda suyu ilave ederek makinenin güç tuşuna basıldığı an istenilen Türk kahvesine sahip oluyorsunuz. Bir de bunun yanında kahvenin üzerinde istenildiği kadar köpüğün de oluşmasını makine sizlere sunuyor. Arçelik’in üretmiş olduğu bu kahve makinesi en çok ta evde tek başına iken kahve ile uğraşamayanlar ve evlerine gelen misafirlerin çokluğunda kolay sunum yapılmasını sağlıyor.

   Arçelik 3300 Türk Kahve Makinesi Hakkında Önemli Hususlar

  • Makinenin içerisine kahve, şeker ve sudan başka hiçbir madde konulmamalıdır.
  • Makineyi ilk kullanımda fazla buharlaşma ve yanık kokusu gelmesi gayet normaldir. Kullandıkça düzelir.
  • Makinenin içerisinde su gibi sıvılar bulunuyorsa ve çalışır halde ise hareket ettirilmemelidir.
  • Cihazın kullanım sonrasında alt kısmında bulunan haznesi oldukça sıcak olmaktadır. Bu esnada bu kısıma dokunulmamalıdır. Ya da halı gibi yanabilme potansiyeli olan yere koyulmamalıdır.
  • Cihazı olduğu yerden başka bir yere taşımadan önce makinenin kapalı olduğundan emin olmak gerekmektedir.
  • Makine uzatma kablosuna takarak çalıştırılmamalıdır.
  • Cihaz kullanmadan önce yıkanmış ise oldukça iyi bir şekilde kurulanması yapılmalıdır. Aksi halde elektrik kaçağı gibi tehlikeli durumlarda meydana gelebilecek sıkıntılarla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır.
  • Makineyi kullanacak olan kişinin elinin nemli veya ıslak olmamasına dikkat edilmeli ve  ondan sonra fişe takılmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir