Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 16 0

Apple’nin Sürücüsüz Otomobili Test Edildi

Amerika Birleşik Devletleri merkezli ve dünyasının en büyük teknoloji devlerinden olan apple firması, sır gibi gizlediği sürücüsüz otomobil projesini nihayet kamuoyuna resmi olarak duyurdu. Firmanın ceosu Tim Cook tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında yoğun sorular üzerine Cook, firmanın geçtiğimiz aylarda üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği sürücüsüz otomobil projesi resmen dile getirerek bu önemli projenin firma tarafından şuanda deneme aşamasında olduğunun altını çizmiştir.

Apple Firması Tarafından Geliştirilen Sürücüsüz Otomobil Projesi Sosyal Medya Üzerinde Geniş Yankı Uyandırdı

Firmanın sürücüsüz otomobil test aşamalarını Prototipi Silikon Vadisi’nde gerçekleştirmesi ile birlikte sürücüsüz otomobilin resmini çekmeyi başaranlar, sürücüsüz otomobilin fotoğraflarını sosyal medya üzerinden milyonlarca kullanıcı ile paylaştı. Bu sayede Apple firması tarafından üretilen sürücüsüz otomobilin sosyal medya üzerinden milyonlarca kullanıcılar tarafından beğeni toplaması sağlandı. Sürücüsüz otomobilden çekilen resimlerde aracın tamamen beyaz renk tonuna sahip olduğu ve hemen üst kısmında ise, kalın bir katmanın yer aldığı görülmektedir. Ayrıca oldukça görkemli bir görünüme sahip olduğu belirtilen sürücüsüz otomobil, bu sayede sosyal medya üzerinden şimdiden yüksek düzeyde beğeni kazandı.

Apple Firması Ceosu Tim Cook Sürücüsüz Otomobil Projesi Hakkında Şu Sözleri Belirtti;

Apple firmasının başarılı ceosu Tim Cook, sürücüsüz otomobil projesi hakkında net açıklamalarda bulunurken, projesinin ayrıca en zor yapay zeka projesi olduğunu da dile getirdi. Başarılı ceo Cook, sürücüsüz otomobil projesi için firma tarafından ciddi anlamda bütçe ayrıldığını ve projenin uzun süreçler sonucunda deneme aşamalarına ulaştırıldığını de belirtti.

Apple Firması Bu Sektöre Giriş Yapmanın Ana Nedeni Nedir?

Dünyanın en önemli teknoloji firmalarından biri olan apple firması, günden güne gelişme gösteren pazar alanı ile birlikte rakiplerinin gerisinde kalmamak ve oluşan yeni pazar alanında yüksek konumda yer almak açısından yapay zeka projelerine de giriş yaptığı uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Uzmanlar, apple firmasının yapay zeka projelerinde daha birçok farklı türden projelere imza atacağını ve bu sayede merkez bütçesini daha da geliştirmeyi planladığının altını çizmektedirler.

Apple Firması Tarafından Geliştirilen Sürücüsüz Otomobilin Özellikleri Hakkında Henüz Net Bir Bilgi Sunulmadı

Apple firması tarafından ilk defa geliştirilen yapay zeka projesi olan sürücüsüz otomobil deneme süreçlerine geçilmesi ile birlikte, kamuoyu tarafından firmanın sürücüsüz otomobilinin ne gibi özelliklere sahip olduğu sorusu yoğun olarak sorulmaya başlandı bile, ancak firma yetkililerinden henüz net bir açıklama yapılmazken, sürücüsüz otomobilin elektrik enerjisi sayesinde çalıştığı yönünde tahminler yürütülmektedir.

Apple Firması Tarafından Sürücüsüz Otomobil Projesi Hakkında Genel Bilgilerin Önümüzdeki Süreçlerde Dile Getirilmesi Bekleniyor

Apple firması tarafından geliştirilen sürücüsüz otomobil genel özellikleri hakkında firma tarafından önümüzdeki süreçler içerisinde belirtilmesi beklenmektedir. Sosyal medya üzerinden heyecan ile karşılanan sürücüsüz otomobil projesi ile birlikte Apple firmasının da dünyanın birçok teknoloji devi firmalarında olduğu gibi yapay zeka teknolojisinde yer alması açıkça görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir