Apple iPhone 8 Özellikler ve Fiyatı

/ 14 Eylül 2017 / 108 / yorumsuz
Apple iPhone 8 Özellikler ve Fiyatı

Apple, iPhone 8 özellikleri Apple tarafından düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Canlı yayınlanan etkinlik ile çok beklenen iPhone X ile beraber tanıtıldı.

Apple iPhone 8 tasarımı değiştirmesini beklerken iPhone 7 tasarımıyla aynı şekilde geldi. Sadece kablosuz şarj için gövde alüminyum yerine cam şekilde olacak. iPhone tasarım konusunda sadece iPhone X cihazında değiştirdi. Kasa cam olacak ama eski iPhone modellerine nazaran çelikle kaplanmış %50 güçlendirilmiş durumda.

Ekran olarak 4.7 inç ve 5.5 inç ekranla gelecek olan iPhone 8, renkleri daha canlı tutmak için True Tone teknolojisiyle desteklenmiş durumda. Cihaz suya ve toza dayanıklık olarak IP68 sertifikası bulunuyor.

Mobil cihazlar içinde en iyi işlemci olarak gösterilen 6 çekirdekli Apple 11 Bionic işlemci bulunuyor. İşlemci selefi A10 işlemcisinden %30 daha hızlı olacak. RAM iPhone 7 olduğu gibi 2 GB Ram bulunacak.Apple Pay’e özel olarak NFC sistemi de bulunduğunu söyleyelim.

iPhone-8

Apple iPhone 8 ana kamera sensörü 12 MP tek kamera olacak. Kamerada yapılan yeni yapay zeka ile Portre  modu bulunuyor. Bu sayede Portre aydınlatması sayesinde Portre fotoğraflar daha başarılı çekimler yapılabiliniyor. Video performansı ise 4K çözünürlükte 60fps kayıt yapabilecek. Artırılmış gerçeklik için optimize edilen kamera  yazılımı mevcut olacak.Ön kamerası 7 MP olan cihazın diyafram f/1.8   değeri iPhone 7 ile aynı olduğunu görüyoruz. Batarya konusunda ise tam açıklama gelmedi ancak kablosuz şarj olacağı kesinleşmiş durumda.

Apple iPhone 8,15 Eylül itibariyle ön siparişe sunulacak. Tam satış tarihi ise 22 Eylül’den itibaren satılmaya başlanacak. Fiyat olarak 699 Dolar olacağı, iPhone 8 Plus fiyatı ise 799 Dolar olacağı açıklandı. Ülkemizde ortalama 4000 – 4500 TL arasında bir fiyatla çıkacağı ön görülüyor.

iPhone-8-özellikleri

Apple iPhone 8 Özellikleri

  • İşlemci:6 Çekirdekli A11 Bionic Chip
  • Ekran: iPhone 8’de 4.7 inç, iPhone 8 plus’da 5.5 inç Retina
  • Kamera: iPhone 8 cihazında 12 Megapiksel , iPhone 8 Plus’da 12+12 MP çift ve f/1.8 ve 2.8 diyafram açıklıkları
  • Kablosuz şarj
  • LTE-Advanced gelişmiş mobil modem
  • Bluetooth 5.0
  • Arttırılmış gerçeklik için ARKİT
  • iOS 11 işletim sistemi

Tavsiye

21.5 İNÇ APPLE İMAC