Android Oreo Özellikleri Ve Güncellemeyi Alan Telefonlar

/ 4 Aralık 2017 / 136 / yorumsuz
Android Oreo Özellikleri Ve Güncellemeyi Alan Telefonlar

Google, Android oreo duyurusunu Ağustos ayında yaptı.Telefonlar güncellemeyi almaya başladılar.

Android O, resmi olarak  Ağustos ayında Android Oreo – veya Android 8 – olarak piyasaya sürüldü ve tüm vaat edilen telefonların yeni nesil yazılıma sahip olmamasına rağmen, halefi, Android 8.1 için hazırlanmış bir güncelleme.

Nihai geliştirici önizlemesinin kullanıma sunulmasından sonra, tüm Pixel ve Nexus cihazlarının önümüzdeki ay en kısa sürede Andoird 8.1’i alacakları yönündeki raporlar yayınlandı. Buna  Nexus 5X ,  Nexus 6P ,  Google Pixel ,  Google Pixel XL ,  Pixel C , Pixel 2 ve Pixel 2 XL dahildir .

Android 8.1’in özellikleri arasında, daha fazla mekanik öğrenimi, sahne arkasında geliştirmeler ve Android Go’daki ilerlemeler yer alıyor.

Google, Android Oreo ilanını , Oreo kurabiyesinin ay benzeri doğası nedeniyle Ağustos’un güneş tutulmasıyla çakışan canlı bir etkinlik sırasında duyurdu  . Bir blog yazısında, Google, Android Oreo’nun “şu an daha akıllı, daha hızlı ve daha güçlü olduğunu ” belirtti: Görevleri sorunsuz bir şekilde gezinmenize yardımcı olmak için  resim ve Otomatik Doldurma gibi yeni özelliklerle birlikte geliyor.Ayrıca daha güçlü güvenlik koruması ve hızı var sizi güvende tutmak ve lightspeed’te hareket etmenizi sağlayacak iyileştirmeler ile geldi.

Android Oreo

Android Oreo, Google’ın Android yazılımının en son sürümüdür. Büyük  güncelleme ortaya çıkmadan önce, sadece Android O olarak biliniyordu, ancak resmi olarak  isim Android 8.0’dır. Android Oreo geçen yaz Android Nougat sürümünü izliyor. Önemli bir güncelleme. Google, Android Yazılımı için tanınmış bir markayla ortaklık kurduğu ilk şey değil. Android 4.4, Android KitKat olarak biliniyordu.

Google’ın kendi Pixel ve Nexus cihazları, Android Oreo’yu Android Açık Kaynak Projesi (AOSP) aracılığıyla ilk kez alacak. duyuru sırasında, Google Piksel ve Nexus 5X / 6P ve yazılım ABD’de Verizon dışarı rulo ilk taşıyıcı “taşıyıcı testi girmiş” vardı yapýlar söyledi. Ağustos ayı sonundaki bu duyurudan beri, Kanada’daki hücre taşıyıcısı Rogers, Android Oreo’nun 11 Eylül’de Nexus 6P’ye geleceğini açıkladı.

Ayrıca, Google, Android 8.0 için OTA (kablosuz) indirme bağlantısını geliştirici sitesinde yayınlarken, Pixel ve Nexus cihazlarının fabrika görüntüleri genel sitesine yüklendi. Bu şirketler, operatörleri güncellemelerini telefonlarına yönlendirmeden önce Android Oreo’yu yüklemelerine izin veriyor. Bunu yapmak için belirli bir teknik bilgi seviyesine ihtiyacınız olduğunu ve teknikte bir dizi uyarı yapıldığını unutmamalısınız. Nexus ve Pixel cihazları için tam indirilen OTA bağlantıları burada mevcuttur ; Nexus ve Pikseller için fabrika görüntüleri burada .

Teknoloji devi, Android Oreo’yu aşamalı olarak devre dışı bırakmayı planlıyor. Her ikisi de 2014 yılında piyasaya sürülen Nexus 6 ve Nexus 9, Google, yalnızca yazılım güncellemeleri ile iki yıl eski telefon modellerini desteklediği için Android Oreo güncellemesine sahip olmayacak.

Android Oreo’nun duyurusundan hemen sonra, OnePlus ve HMD Global (şu anda Nokia markalı telefonları yapan şirket), cihazlarının güncellemeyi alacaklarını doğruladı ve şimdi de HMD Global’in ürün müdürü Juho Sarvikas tarafından tekrarlandı. Bir tweet’te Sarvikas, firmasının tüm Android telefonlarının Nokia 3 de dahil olmak üzere Android Oreo’yu alacağını söyledi.

Bu, Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 ve Nokia 8’in listede olduğu anlamına geliyor. Sarvikas, daha sonra, “sorun haline” geçeceği için zamanlamaları güncelleyemediğinden şüpheliydi. giriş seviyesindeki Nokia 3 de dahil olmak üzere tüm Nokia markalı Android telefonların Android 8.0 Oreo güncellemesini alacağını açıkladı. Bununla birlikte, Nokia 3 sadece Android 7.1.1’i alıyor ve bu listenin en altındadır.

OnePlus 5, OnePlus 3 ve OnePlus 3T, yazılım 20 Kasım’da eski ahizelere sunulmaya başlandığında Android Oreo güncellemesini elde etmek için en son telefon modelleri oldu. Özellikle, kablosuz OTA güncellemesi, OxygenOS 5.0’ı, Android Oreo yazılımının OnePlus sürümü olan el cihazlarına itecek. İlginçtir, bu, OnePlus 5’in 21 Kasım’da genel satışa devam eden ve Android 7.1.1’i çalıştıran şirketin amiral gemisi modeli OnePlus 5T’den önce Android’in en yeni sürümüne sahip olacağı anlamına geliyor . OnePlus 5T güncellemeyi ne zaman alacak belli değil ancak çok yakında olması muhtemel.

HTC US’den bir tweet daha sonra HTC U 11 , HTC U ve HTC 10’un 2017 yılının dördüncü çeyreğinde U11’den itibaren Android Oreo’yu satın alacağını doğruladı .

Daha yakın geçmişte, Essential, Twitter’da Essential Telefonunun Android Oreo’yu “önümüzdeki birkaç ay içinde” alacağını söyledi.

Google, Essential, General Mobile, HMD Global (Nokia), Huawei, HTC, Kyocera, LG, Motorola, Samsung, Sharp ve Sony için Android Oreo’yu kullanıma sunmaya da çalıştığını da ekledi.

Şimdiye kadar açıklanan cihazların listesi aşağıda ve uygun şekilde güncellenecektir:

 • Nexus 5X
 • Nexus 6P
 • Google Pixel
 • Google Pixel XL
 • Pixel C
 • Pixel 2
 • Pixel 2 XL
 • Nexus Player
 • OnePlus 3
 • OnePlus 3T
 • OnePlus 5
 • OnePlus 5T
 • Nokia 3
 • Nokia 5
 • Nokia 6
 • Nokia 8
 • HTC U11
 • HTC U Ultra
 • HTC 10

 

Android Oreo özellikleri

Android Oreo , Google’ın “Sıvı Deneyimleri” ve “Hayvansal Gıdalar” dediği iki önemli alanda yeni özelliklere odaklanmaktadır.

Android Oreo: Sıvı Deneyimleri

Her uygulamadan Google Assistant: Android Developers web sitesinde bulunan kod, Android Oreo’nun üçüncü taraf uygulamalarında Google Assistant’ı açmanıza, ayrı ayrı açma ihtiyacını ortadan kaldırmasına izin vereceğini ortaya koydu . Muhtemelen yalnızca desteklenen uygulamalar üzerinde çalışmak mümkündür; bu ilk örnekte çok az ve çok uzak olacak, ancak Android Oreo’nun çoklu görev özelliklerine katkıda bulunuyor ve Google’ın AI’sını tanıtmak için Google’ın önemli itişini gösteriyor.

Picture-in-picture:  Android Oreo’daki en önemli gelişmelerden biri olanbu özellik, çoklu görev işlevine odaklanmıştır. E-postalarınızı (veya fantezi bir şey) tam ekran kontrol ederken, küçük bir kayan pencerede, örneğin Netflix gibi bir uygulamayı tutmanızı sağlar.

Otomatik Doldurma:  Bu Android Oreo özelliği, otomatik doldurma özelliğini Chrome dışındaki uygulamalarda kullanıma sunar. Bu , izninizle Autofill, Twitter, Facebook ve diğerleri için giriş bilgilerinizi hatırlayacak demektir.

Akıllı Metin Seçimi:  Bu özellik, telefon numaraları, yer adları ve adresleri gibi öğeleri otomatik olarak tanır ve böylece Android Oreo’daki tek bir dokunuşla hızlı bir şekilde neye ihtiyaç duyduğunuzu seçmenizi sağlar.

Bildirim Noktaları: Android Oreo’daki bu yeni özellik, yeni bildirimlerinizi hızlı bir şekilde görmenizi ve uzaklaşarak kolayca temizlemenizi sağlar.

Android Anında Uygulamalar:  Android Oreo, önce onları yüklemenize gerek kalmadan doğrudan tarayıcınızdan yeni uygulamalara atmanıza izin verir.

 

 

Android Oreo: Canlılar

Çalışma Zamanı: Vitality şemsiyesi altındaki büyük değişiklik, Android çalışma zamanı ortamında kapsamlı geliştirmelerdir. Ne anlama geliyor? Öncelikle, daha hızlı performans, çok daha hızlı önyükleme süreleri ve daha hızlı başlatılan uygulamalar. Google cihazların iki kat daha hızlı olacağını söylüyor; bu, telefonunuzun yeniden başlatılması gerektiği nadir durumlarda çok güzel bir bonus.

Google Play Koruma: Android Oreo ile telefonunuzdaki yeni indirilen uygulamaları güvenlik tehditleri açısından tarayabilirsiniz. Bu Android Oreo özelliği, geliştiricilere, pil ömrünü artırmak için CPU, bellek ve veri kullanımı gibi kaynakları daha verimli kullanan uygulamalar üretmelerine yardımcı olacak yeni araçlar da sunar.

Arka plan sınırları: Android Oreo, en az kullandığınız uygulamalarda arka plan etkinliğini en aza indirmeye yardımcı olmak için tasarlanmışt