Amazon 2.500 Kişiye İş İmkanı Sunuyor 

/ 7 Eylül 2017 / 101 / yorumsuz
Amazon 2.500 Kişiye İş İmkanı Sunuyor 

Amerika’ nın dev e- ticaret sitesinden biri olan Amazon.com önümüzdeki günlerde 2.500 kişiye iş imkanı sunmayı planlıyor. Müşteri hizmetleri ve dağıtım merkezinde çalışması planlanan kişiler için istihdam imkanı sunacak.

Merkezi New York’ ta olan Amazon.com sağlayacağı istihdam ile işsiz gençler için iş imkanı sunarak daha da büyüyeceğini belirtiyor. E- ticaret sitesi olan Amazon.com her yıl milyonlarca dolar kazancı ile büyümeye gidiyor.

Şirketin ayrıca New York’ ta kurulacak olan müşteri hizmetleri ve dağıtım alanının 80 bin metre karelik bir kurulum sağlayacağı bildirildi. Web sitesinden kolay alışveriş yapılmasını sağlayan bu firma finansal merkezinde daha çok robotik ekipmanlar kullanılarak işlem göreceğini açıkladı. İlk kez kurulacak olan dağıtım merkezi New York şehrinde kurularak bu metropolitan şehir için önemli bir adım olacağı kesinleşti.

Şirketin müşteri ilişkileri başkan yardımcısı Sanjah Shah, New York’ ta böyle bir dağıtım şirketinin daha önce olmadığını ve teknolojinin son sistemleri ile donatılacağını belirterek büyük bir adım atacaklarını belirtti. İşe alınacak olan 2.500 kişinin de bu dağıtım şirketinde çalıştırılacağı vurgusunu yaptı.

Amazon.com e- ticaret sitesi için ilk kez kurulacak olan dağıtım şirketi New York şehrinde önemli yerlerden biri olacaktır. Önümüzdeki günlerde şirketin alacağı kararlar ile kurulacak olan merkezin adımları atıldıktan sonra işe alımlar başlayacak.

Uygun fiyatla alışveriş yapma imkanı

Kozmetikten giyime, elektronikten ev eşyalarına kadar bir çok ürün gamını barındıran Amazon.com oldukça uygun fiyatla alışveriş yapma imkanı sunmaktadır. Satıcı ve alıcıları bir araya getirerek uygun fiyatlı ürün temini sağlamaktadır. Amerika’ nın en büyük e- ticaret sitelerinden biri olması müşteri güvenini de kazanmasını sağlamıştır. Amazon.com sitesinden alışveriş yapan kullanıcıların dağıtım şirketi açıldıktan sonra daha fazla internetten alışveriş yapmaya yönlenecekleri planlanmaktadır.

Şirketin e- ticaret konusunda başarılı olması çalışanlarına verilen eğitimlerin ve şartlarının hayat standartlarının üzerinde olmasına bağlanmaktadır. Amazon.com sitesi bu atılımı ile milyonlarca insanın keyifli alışveriş yapmasını ve satın aldıkları ürünlerin kısa sürede ellerine ulaşmasını sağlayacaktır.

Müşteri hizmetlerinde de yeni yapılanmaya giden şirket bu alanda da işe alımların başladığı bilgisini vermiştir. Ayrıca şirketin müşteri hizmetleri ve dağıtım hizmetine girmesi ile borsada ciddi artış ile kazanç elde edildiği görülmektedir. New York borsası açılır açılmaz işlemlerde % 0, 4 kazanç elde edilmeye başlanmıştır.

E- ticaret sitesi olarak hizmet veren Amazon.com ilerleyen günlerde işe alınacak olan 2.500 kişi için başvuru şartlarını ve koşullarını yayınlayacak. New York’ ta en büyük dağıtım ve müşteri hizmetleri alanını kurmayı hedefleyen firma önümüzdeki yıllarda ciddi bir çıkış elde ederek kazancını çok fazla arttıracaktır. Amerika’ da dev bir proje ile hizmet ermeye hazırlanan Amazon.com sitesi için iş başvuru formları sitede yayınlanarak işleme başlanacaktır.