Almanya’da Robot Postacılar İş Başında

/ 11 Ekim 2017 / 76 / yorumsuz
Almanya’da Robot Postacılar İş Başında

Teknolojinin hızla gelişm gösterdiği çağımızda Japonya, Çin gibi teknoloji devi ülkelerinden sonra şimdi de Almanya ülkesi de, robot teknolojisine başladığını duyurdu. En son olarak robot postacılar teknolojisi ile adından söz ettiren Almanya, bu sayede dünya teknoloji devleri ülkeleri ile kıyasıya bir mücadele içerisine de girdiğini gösterir duruma geldi.

İşte Almanya Ülkesinde Gerçekleştirilen Teknoloji Projesi: Robot Postacılar

Almanya ülkesinin genelinde olmasa da bazı kasabalarında ve bölgelerinde robot postacıların aktif olarak göreve başladığı ülke televizyon kanalları üzerinden yayınlandı. Toplamda 4 adet tekerleklerden oluşan robot postacılar, birçok özelliklere sahip olması sayesinde ülkenin posta hizmetlerinde ciddi anlamda destek hizmetleri sunacaktır.

İşte Robot Postacıların Başlıca Özellikleri

4 Adet Hareketli Tekerlekler İle Hareket Ediyor

Robot postacılar 4 adet hareketli tekerlekler sayesinde kolay bir biçimde ileri doğru hareket etmektedirler. Ayrıca dört tarafa da dönebilen özel tasarımlı tekerlekleri sayesinde robot postacılar diledikleri gibi hareket edebilmektedirler.

150 Kg Yük Taşıma Kapasitesine Sahipler

Robot postacıların başlıca özelliklerinden biri de yaklaşık olarak 150 kg yük taşıyabilmeleridir. Özellikle ağır yüklü koli türü yüklerde postacılara ciddi anlamda destek hizmetleri sunan robot postacılar, ağır yüklerin taşınmasında herhangi bir zorluk duymama özelliği ile üretilmişlerdir.

Tüm Hava Şartlarına Uygun Olarak Tasarlandı

Robot postacılar tüm hava şartlarına uygun olarak üretildi. Bu sayede robot postacılar en zorlu hava koşullarında dahi, Alman vatandaşlarına en hızlı bir şekilde posta taşımacılık hizmetleri sunabilmektedirler.

Geniş Görüş Kapasitesi

Robot postacıların başlıca özelliklerinden biri de ön kısmında yer alan son sistem sensörler sayesinde geniş bir görüş potansiyeline sahip olmasıdır. Bu sayde robot psotacılar iş başındayken, insanlardan destek almadan koay bir şekilde önünü görebilmekte ve aldığı posta taşımacılığı görevini en iyi şekilde yerine getirmektedir.

İnsan Canlısı Olacak

Robot postacılar yalnızca posta taşımacılığı açısından değil, ayrıca sosyal çevre ile de doğrudan uyumlu olunması açısından üretildiği ilgili üretici firma tarafından belirtildi. Bu sayede robot postacıların görev başındayken ayrıca insanlara karşı kibar ve sıcak davranması açısından da firma tarafından bazı gelişmelerin de olacağı belirtilmektedir.

Verilen Komutları Eksiksiz Yerine Getirme Özelliği Bulunuyor

Robot postacılar, insan postacılarda olduğu gibi üst amirleri tarafından verilen komutlara harfiyen uyacak ve üzerine aldığı görevi eksiksiz bir biçimde yerine getirecektir.

Robot Postacılar Şuanda Deneme Aşamasında

Robot postacılar Almanya ülkesinin Bendelbest kasabasında yaklaşık olarak 6 hafta boyunca deneme sürecinden geçileceği üretici firma tarafından açıklanmıştır. Firma, bu zaman dilimleri içerisinde robot postacılar projesinin geliştirilmesi açısından daha ne gibi adımların atılması gerektiğini de düşünüleceğini belirtmektedirler.

Ülkenin posta trafiğine önemli katkılar sunacağı beklenilen robot postacılar özellikle kent merkezlerinde oluşan yoğun posta taşımacılığında sektöre ve sektör çalışanlarına önemli düzeyde destek hizmetleri sunacağı ilgili birimlerce vurgulanmaktadır.