LG V30 Tanıtıldı Özellikleri Neler

/ 2 Eylül 2017 / 124 / yorumsuz
LG V30 Tanıtıldı Özellikleri Neler

LG kullanıcıları tarafından diğer modeller görsel ve özellik bakımından eleştirilmiş.Eliştirileri dikkate alan LG yeni Amiral gemisi olan LG V30 cihazının tanıttı.Cihazın Özelliklerini yazımızda bulabilirsiniz.

2015 yılında ilk V serisini üreten ve LG V10 adıyla piyasaya sürülen V serisi,Özelliklerinde bildirimleri görmeyi sağlayan ikinci bir ekrana sahip olan telefon geniş açılı bir kamera ve Hİ-Fİ Dac özelliklerini barındırmaktaydı.Bu özellikler kullanıcılar tarafından hoş karşılanmış ve seriye V20 ile devam etti.V20 özelliklerinde değişeme giden LG Quad DAC sistemi ile ses sistemini güçleştirmiş ayrıca cihazın arakasına ikinci geniş açılı bir kamera eklemesi yapmıştı..

LG V30 Özellikleri

LG yeni cihazı olan V30 özellikleri bakımından oldukça güzel görünüyor.Telefonun dikkat çeken özelliklerinden biri olan telefonu neredeyse kaplayan çerçevesiz bir ekran bulunuyor.Ekran LG V30 18:9, “FullVision” ve çerçevesiz ekranı ve 1440×2880 çözünürlüğe sahip ve 564ppi olarak doyurucu bir özelliğe sahip, Qualcomm’un en yeni çipi Snapdragon 835 CPU’su ile hızda sınır tanımayan cihaz daha canlı ve net olan OLED paneli desteklemiş.Cihazın arkasında bulunan kameralar biraz çıkıntılı olsada oval siperli olarak Gorilla Glass 4 ile kaplanmış ve çıkıntılı şekilde kameralara sahip.

Ekranı kavisli olarak yapmayan LG yana doğru biraz kavis vermiş ,ayrıca cihaz kırılgan gözüksede IP68 sertifikalı olduğunu söyleyelim suya ve toza dayanaklı şekilde.

Eski tasarımlarında kullanılan ikincil ekran son bildirimler ve zaman kullanılmaktaydı.Yeni tasarımda Müzik çalar,hızlı araç menüsü ve kişisel fotoğrafları görebilmemizi sağlıyor.Kamera kullanıcılar tarafından Mobil cihazlarda ençok dikkat edilen özellik,LG V30 birincil kamerası 16MP,13MP ile geniş açılı sensör bulunan çift bir kamera ile karşımızda.

LG V30 ile yeni bir uygulamayla ile çok iyi fotoğraf çekimleri yapılabilen Graphy adında bir uygulama cihazlarda yüklü olacak.Dünyada profosyonel anlamda bir çok fotoğrafçının kullandığı albüm uygulamasıdır.

LG V30 ile ses deneyimini en üst sıralara çıkarmayı hedefliyor. ESS Teknolojisi ile geliştirlmiş Hi-Fi Quad DAC’si ile ön ayar ve dijital filtre ile özelleştirliyor.Kutu içerisinde her zaman çalıştığı B & O Play (Bang & Olufsen şirketi) iyi bir kaliteye sahip olan B&O Play  kullaklıkları olacak.