Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
21.5 İNÇ APPLE İMAC
Teknoloji 133 0

21.5 İNÇ APPLE İMAC

Apple firmasının üretmiş olduğu binlerce ürün arasından dikkatleri üzerine çeken İmac, görüntüsünün de verdiği muhteşemlik sayesinde birçok kullanıcıyı mest etmiş durumdadır. Bir önceki imac’leri düşündüğümüzde tasarım açısından göze çarpan pek de değişiklik çarpmıyor. Ekranı tutan metal bir tutturgaç hala mevcut durumda. Kimileri eski nesillerden kalma gibi düşünüyor kimi ise Imac’lerin karizmasını bu teknik sağladığını düşünenlerde olmaktadır. İmac’ın doğasında bulunan incelik ve oldukça fazla şıklık göze hoş gelen özelliklerindendir. Günümüzde teknoloji ile ilgilenen kesimler genellikle laptop, tablet gibi ürünlere yönelmiş durumdadır. Ama Imac yapımcıları masaüstü olarak üretime devam etmektedirler. Masaüstü deyip geçmemek lazım. Bilgisayarda yapılmak istenen birçok ihtiyaca cevap vermektedir. Ekranının oldukça büyük olması sayesinde oyunlar, proje tasarımlar ve video izlenimleri kullanıcıları oldukça memnun etmektedir. Monitörde bulunan ön kamerası 720p kalitesinde çekimler çekmektedir. Bu da Imac kullanan kullanıcıları fazlasıyla mutlu etmektedir. Monitörün arka kısmında ise; sd kart slotu, 4 adet 3.0’lık usb girişleri, 2 adet thunderbolt portu ve 3.5 mm’lik kulaklık çıkışı bulunmaktadır. Bunun yanında gigabit ethernet portuna ait giriş de unutulmadan eklenmiştir. Monitörü açıp kapatmaya yarayan güç düğmesi de arka kısımda oldukça güzel bir şekilde gizlenmiş halde konumlandırılmış.

Apple imac

Apple’ın üretmiş olduğu Imac’ler de her türlü gelişim yapmak için donanımcısı olan İntel’in de kendi bünyesinde gelişim yapmasına bağlıydı. Apple yine iki yıl öncesinde üretmiş olduğu İmac’leri piyasada satışa sunamadı. Bunun en önemli nedeni ise donanımcısı olan İntel’in İmac’ler için yeni güncellemeler yapmamasından kaynaklanıyordu. Ama artık Apple’ın üretmiş olduğu yeni Imac’ler de Kaby Lake öncülüğündeki işlemciler kullanılıyor. Bu işlemciler sayesinde de Imac’ler daha seri ve daha kaliteli bir sunum yapma imkanına sahip oluyor. Apple’ın işlemcilerini değiştirip daha üst seviye işlemcilerini kullanmasının yanı sıra ddr4 ram’ler kullanmaktadır. Fusion Drive depolama biriminin kullanmasının yanında sdd ve hdd ‘yi bir araya getirerek daha güçlü bir şekilde kullanıcılarının kullanımlarına sunulmuştur. Imac’in 21 inç’e sahip olan modellerinde 1 tb depolama alanları kullanıcıları sunulurken, 27 inç’sahip olan Imac’ler de ise 1 tb olan depolama alanını 3 tb ‘ a kadar çıkarma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Apple’ın Imac’ler için touch ıd ve touch bar gibi versiyonlarını satışa sunması halinde kullanıcıları da mutlu olacaktı ama bu imkanı malesef Apple kullanıcılarına tanımadı. Apple’ın üretmiş olduğu Imac fiyatlarına göz atmak gerekirse;

2.3 ghz işlemcili 21 inçlik ve 1 tb depolama alanına sahip olan Imac’ın fiyatı 5.3 bin tl civarlarında; 3.4 ghz işlemcili 27 inçlik ve 1 tb depolama alanına sahip olan bir Imac’ın fiyastı ise 8.8 bin tl civarlarındadır.

Öğrenci veya küçük bir işletmeye sahip olan kişilerin 1080p Imac modellerini önerirken; fiyat açısından kısıtlaması olmayan kişiler için de Imac’ın 4k ve 5k modellerini tavsiye edebilirim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir