Android Telefonlarda En Çok Kullanılan Uygulamalar Nelerdir?

/ 1 Eylül 2017 / 121 / yorumsuz
Android Telefonlarda En Çok Kullanılan Uygulamalar Nelerdir?

Hemen hemen herkesin elinde mutlaka en az bir adet akıllı telefon bulunmaktadır. Sağladığı özellikler sayesinde kullanıcıların gönlünü fethetmeyi başaran android telefonlarda Yok yok. İstediğiniz her uygulamaya ister ücretli ister ücretsiz olarak bu cihazlar sayesinde erişim sağlayabiliyorsunuz. Pek çok uygulamayı kaldırabilen android telefonlarda en çok kullanılan uygulamalar nerelerdir?

Pek çoğumuz bu telefonları eline alır almaz ilk yaptığı şey, Google, instagram, Facebook ve WhatsApp indirmek oluyor. Kuşkusuz bu programlar pek çok kişi tarafından kullanılan ve en çok indirilen uygulamalardır. Çok fazla kişinin cihazlarında bulunan bu uygulamalar aynı zamanda en çok indirilen uygulamalardır. Bunlar haricinde en çok kullanılan uygulamalara bakacak olursak;

Pandora android kullanıcıları tarafından en çok kullanılan uygulamalardandır. Pandoradan sonra gmail en çok kullanılan programlar arasında yer almaktadır. Günümüzde pek çok kişi uzaktan haberleşmelerini ve resmî yazışmalarını gmail üzerinden yapmaktadır. Bundan dolayı da gmail android kullanıcıları tarafından en çok kullanılan uygulamalardan biri olmuştur.

Android kullanıcılarının büyük bir kısmı Google play hizmetini kullanmaktadır. Zaten uygulamarı indirebilmek için pek çok telefon markasında Google play hizmetleri kullanılmaktadır. Bundan dolayı Google play en çok kullanılan uygulamalardan birisi olmuştur.

Snapchat uygulaması android kullanıcılarının en çok kullandıkları programlar arasında snapchat te yerini almış durumda. Program sayesinde arkadaşlarınızın paylaştıkları fotoğrafları anlık olarak görebilirsiniz.

İnstagram android kullanıcıların en çok kullandıkları programlardan bir siperidir. Kullanıcıların hemen hemen yarısı telefonunda instagramı bulundurmaktadır. Bu program sayesinde arkadaşlarınızla takipleşebilir ve resimlerini görebilir, iletişim kurabilirsiniz.

Gideceğimiz yeri bulmamıza yarayan Google haritalar android kullanıcıları tarafından en çok indirilen ve kullanılan uygulamalardan olmayı başarmıştır.

Google arama motoru android kullanıcılarının yarısından fazlası tarafından kullanılan uygulamalardan birisidir.

Facebook’ta iletişim kurmanızı sağlayan Facebook Messenger android kullanıcılarının büyük bir kısmı tarafından kullanılmaktadır. Son olarak youtube ve Facebook en çok kullanılan uygulamalardan olmayı başarmıştır.

Akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok kullanılan program ise kuşkusuz whatsapptır. Kuruluşundan bu yana birçok insan whatsapp ile haberleşiyor ve mesajlaşıyor.